Wszystkie

Zabawa z OTTO

Programowanie to zajęcie nie tylko dla dorosłych!

Dzieci także od najmłodszego mogą wykazywać zainteresowanie tą dziedziną, która coraz szybciej się rozwija. Zajęcia Scrtach Academy wprowadzają najmłodszych w tą tematykę, pozwalając na realizację ich zainteresowań.

Kim jest robot OTTO?

Pomocnikiem w całym tym procesie jest robot OTTO opierający się na platformie ARDUINO, która jest idealnym rozwiązaniem dla wkraczających w świat programowania. Zbudowanie własnego uroczego przyjaciela zajmuje niewiele czasu, a zabawa i edukacja z nim jest przyjemnością.

OTTO to robot, który potrafi chodzić, obracać się i tańczyć! Dzięki konfiguracji z programem MBLOCK można sterować ruchami zabawki, za pomocą układania na ekranie klocków poleceń. W zabawie z OTTO nic nie ogranicza dzieci, wszystko zależy od ich wyobraźni. Robota można wprowadzić ruch kilkoma kliknięciami.

Taka forma nauki ma misję zbudowania dla dzieci środowiska w którym będą mogły się realizować. Gwarantujemy, że zabawa z robotem OTTO przyniesie wiele radości i zabawy, ale co najważniejsze pozwoli im na zapoznanie się z tajnikami kodowania.

Czas na zabawę!

Kolejne zajęcia w ramach Scratch Academy odbędą się 19 października w Bielsku-Białej. Zapisy zaczną się 9 października i potrwają do 16 października. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://scratch.ailleron.com/. Już dziś zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Do zobaczenia!