Scratch Academy

Rozwój dziecka od najmłodszych lat

Chcemy, aby dzieci miały prawo wyboru i możliwość kształtowania się w wybranej przez siebie tematyce. Umożliwiamy im to poprzez pokazanie, że świat programowania jest miejscem dającym mnóstwo okazji do świetnej zabawy!

Co nam przyświeca

Nasza misja opiera się na edukacji dzieci według obecnie panujących trendów. Powstaje pogląd, że programowanie to trzeci język. Kilkanaście lat temu wszyscy uczyliśmy się angielskiego, ponieważ był on niezbędny, by sprostać wyzwaniom ówczesnych czasów. Dzisiaj językiem komunikacji jest język programowania – wymuszają to cyfryzacja i rozwój technologii.

Jednak nauka programowania to nie tylko odpowiedź na współczesny świat, to także metoda kształtowania u najmłodszych takich cech jak: wytrwałość czy dokładność, a kto wie, może także sposób na odkrycie w nich nowej pasji.

Programowanie w języku Scratch, trwa ok. 2 godzin

Scratch – to edukacyjny język programowania, który pozwala w prosty sposób poznać tajniki programowania i szybko zacząć tworzyć własne gry, animacje i programy. Scratch daje niepowtarzalną okazję do wyrażania dziecięcej kreatywności przy użyciu komputera. Został zaprojektowany przez Mitchela Resnicka, pomysłodawcę serii zabawek Lego MindStorms i twórcę języka StarLogo.

Programowanie zestawów MaKey-MaKey, trwa ok. 1 godzin

MaKey-MaKey to rodzaj małej płytki drukowanej, którą podłącza się do komputera za pomocą USB, a komputer wykrywa ją jako klawiaturę lub mysz. Prosta rzecz, która pozwoli dziecku obsługiwać swój komputer np. za pomocą bananów. Przy użyciu zestawu Makey-Makey można ożywić praktycznie każdy przedmiot w domu. Na zajęciach realizowany jest jeden kreatywny projekt.

Trenerka

W nauczaniu dzieci ważna jest nie tylko wiedza nauczyciela, ale przede wszystkim jego kontakt z uczniami. Dzięki przyjaznej atmosferze najmłodsi nie kojarzą nauki z przykrym obowiązkiem, tylko z dobrą zabawą.

Sylwia Milczarek

Na co dzień jest nauczycielem w szkole podstawowej, uczy matematyki, oraz prowadzi zajęcia komputerowe. Prowadzi szkolenia z programowania w języku Scratch. Autorka scenariuszy dla dzieci w aplikacji scratch i współautorka scenariuszy zajęć z wykorzystaniem maty edukacyjnej MK, kodowanie bez komputera. Pasjonatka robotyki i nowych rozwiązań w edukacji.

3 kroki do Scratch Academy

Rodzicu, aby Twoje dziecko mogło skorzystać z warsztatów, należy się do nich odpowiednio przygotować. Trzy proste kroki wszystko ułatwią. Przypominamy, że zajęcia są dedykowane dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Zapewnij dziecku laptop i tablet

Dzieci pracują na własnych laptopach i tabletach z systemem android (przekątna ekranu min 7 cali, wersja android 4.0 i wyżej). Każde dziecko powinno mieć ze sobą zarówno laptop jak i tablet.

Pobierz Scratch 2.0

Wymagane będzie pobranie na laptopa oprogramowania dostępnego TUTAJ.

(Jeśli na swoim komputerze nie masz zainstalowanego. Adobe Air, również go pobierz).

Tablet nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.

Instalacja Scratch’a

Ostatni krok to zainstalowanie pobranego oprogramowania na komputerze.

Zadaj nam pytanie

Jeżeli nie udało Ci się znaleźć na naszej stronie odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz do nas!

Magdalena Krzysztoń

+48 512 713 644
magdalena.krzyszton@ailleron.com

Magdalena Ratuszna

+48 505 656 504
magdalena.ratuszna@ailleron.com