Wszystkie

Makey Makey i roboty – najlepsi przyjaciele Scratcha

Dzieci korzystają z technologii nieco inaczej niż my – dorośli. Nie szukają instrukcji, nie czekają na podpowiedzi. Właściwe rozwiązania znajdują zazwyczaj metodą prób i błędów. Testując, uczą się kreatywności, rozwijając przy tym konkretne umiejętności. W dzisiejszym artykule poznacie proste w obsłudze, a zarazem zaskakująco kreatywne narzędzia, które urozmaicają warsztaty programowania dla dzieci, organizowane w ramach Scratch Academy.

Makey Makey pobudza wyobraźnię

Uzupełnieniem programowania w języku Scratch jest Makey Makey. Jest to rodzaj płytki drukowanej, podłączanej do komputera za pomocą USB. Za pomocą tego narzędzia dzieci ożywiają przedmioty, znajdujące się w pobliżu. Służą one odtąd jako touchpady, pobudzające wyobraźnię małych odkrywców.

Celem twórców Makey Makey było pokazanie, że cały otaczający świat może być dla dziecka swojego rodzaju zestawem budowlanym, z którego tworzyć można dowolne konstrukcje. W tej ciekawej rzeczywistości dzieci bardzo szybko się odnajdują, pobudzając pokłady własnej kreatywności. Nauka gry na pianinie przy użyciu owoców? Tu nie ma rzeczy niemożliwych!

Robotyka z Dotem i Dashem

W naszych zajęciach biorą udział również roboty – Dash i Dot. Dzięki zastosowaniu licznych sensorów, reagują na otoczenie i można programować je na różne sposoby. Roboty odnajdują przedmioty, reagują na głos, tańczą, odgrywają określone role. W przyjazny i intuicyjny sposób wprowadzą dzieci w świat robotyki i programowania. Pobudzając naturalną ciekawość świata, rozwijają kluczowe umiejętności.
Dodatkowym atutem kodowania przy użyciu zabawnych robotów jest nauka podstaw j. angielskiego oraz szlifowanie zdolności efektywnej współpracy. Zabawa taneczna z robotami i ich przyjaciółmi? Szalony wyścig na zbudowanym wcześniej torze? Zapnijcie pasy!

Dlaczego warto?

Wykorzystanie kreatywnych narzędzi takich jak Makey Makey czy robotów sprawia, że dzieci uczą się poprzez zabawę. Zainspirowane możliwościami, jakie dają nowe technologie, aktywnie eksplorują otaczający je świat.

Czas na spotkanie!

Grudniowe zajęcia w ramach projektu Scratch Academy odbędą się już 15.12.2018 r. w Bielsku-Białej . Zapisu będzie można dokonać od 5.12.18 od g.12:00 poprzez wypełnienie formularza na naszej stronie: scratch.ailleron.com Atrakcji nie zabraknie, a nad całością czuwać będzie jak zawsze nasz doświadczony zespół. Już dziś serdecznie zapraszamy!